рафтинг на черемоші в карпатах рафтинг на черемоші, карпати

Сайт Тернопільського Турклубу про рафтинг на Черемоші

Рафтинг на Черемоші

рафтинг на черемоше рафтинг на черемоші
Головна

Відпочинок в Карпатах:

Рафтинг-тури на травневі 2018

Про Черемош

Ціни та замовлення

Рівень води на Черемоші

Рівень води на Пруті

Спорядження для сплаву

Карпатські сувеніри

Фотографії та відгуки

Сходження в гори

Наші судна

Як дістатись

Варто відвідати

Правила ТБ

Рафтинг-тури:

Катання на Черемоші

Одноденний рафтинг

Гуцульський адреналін

Три дні на Черемоші

Карпатські вершки

Гірський сплав: Дві ріки

Гірський сплав: Три ріки

Рафтинг + трекінг

Контакт:
+38 096 212 40 71

tourclub.ternopil@gmail.com

Рафтинг в Україні

 

Замовити

тур на Черемош

на сайті www.tourclub.com.ua

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Про річку Черемош

Річка Черемош протікає в Західній Україні неподалік таких районних центрів Карпат як Верховина та Вижниця. Басейн річки - досить великий, тому Черемош вирізняється стабільним рівенем води і користується неабиякою популярністю серед водних туристів не тільки України, а й СНД та Прибалтики. Безпомилково передбачити найкращий сезон для сплаву останнім часом досить важко, але, зазвичай, найвищий рівень води спостерігається з квітня до початку травня, коли тануть сніги Чорногори та Гриняв. Далі вода поступово спадає і влітку Черемош стає цікавим для сплаву лише на двомісних катамаранах, байдарках та каяках. Проте навіть влітку після сильних злив ситуація може в мент (за 5-6 год) змінитись - аж до паводкового рівня (на 0.5-1 м).

рафтинг по порогам черемоша

 Залежно від складності порогів на Черемоші  можна виділити 3 основні ділянки, де відбуваються сплави:

1) Берди - р. Дземброня з порогами переважно 2 к. с.;

2) р. Дземброня - с. Красник з порогами переважно 3 к. с.;

3) с. Красник - м. Вижниця: з порогами переважно 2 к. с.

На першій ділянці, до впадання річки Дземброня, Черемош тече досить стрімко з низкою шивер та перекатів. Відсутність значних порогів та зливів робить цю ділянку ідеальною для тренувального сплаву перед складними порогами, які починаються за селом Топільче. Та спочатку потрібно бути пильним, проходячи поріг Берди, що має вигляд кількох сходинок через усе русло.

Друга ділянка - практично безперервний ланцюг порогів різної складності. Поріг Дземброня - серія невеликих зливів, які іноді можуть утворювати бочки. Чисте проходження цих зливів на катамаранах та рафтах при малій та середній воді вимагає енергійного слалому. Поріг закінчується серією валів, що належать до об'єктів особливого зацікавлення каякерів, оскільки мають зручний підхід та улово, а також досить безпечне дно та плесо після бистрини. Наступний поріг - Дідів Лікоть - має вигляд повороту вправо з островом серед річки. Одразу за ним довга шивера із серією цікавих зливів. Після недовгого рівного бистротоку починається наступний поріг - Біла Кобила. За кладкою - знову два потужні зливи. Другий злив має стоячий вал для каякера. Ліворуч впадає річка Бистрець, а незабаром починається довгий поріг Гучок або Малий Гук. Спершу судно зустріне серію валів та  лепську бочку, за якою чекатиме затяжний поворот праворуч з потужними валунами та зливами. Після успішного подолання Гучка варто відпочити та приготуватись до проходження найскладнішого порогу на Чорному Черемоші - Гук. Поріг досить короткий, але зі значними зливами, за якими утворюються великі бочки та високі вали. Ще кілька зливів та перекатів - і починається село Красник, де туристи традиційно причалюють біля пам'ятника, перед мостом.

Від Красника до Верховини і далі Черемош тече мальовничою густонаселеною долиною. Річка не втрачає свого гірської вдачі. Невдовзі до бурхливої течії справа приєднується Білий Черемош.  Ще кілька цікавих перекатів, пороги Верхнеясенівський та Сокільський - і річка вливається в мальовничу Буковину. Впродовж сплаву можна зупинитись на екскурсію у Криворівні в музеї Івана Франка, а також прогулятись до сріблястих водоспадів поблизу мальовничого перевалу Німчич, а також можна оглянути відоме Протяте каміння.  

Річкою Черемош здавна сплавляли ліс. Ще живі керманичі останніх дараб, а місцеві жителі зберігають чимало цікавих історій про Черемош, Довбуша, опришків та  відважних плотогонів. 

 

карптати черемош

висока вода на Черемоші, поріг Гучок

Сплави гірськими річками Карпат